Results from IDSF - IDSF World Youth Standard samedi 26 octobre 2002
photos vidéos
Voir comment advertise your product ici

IDSF
Russie - Moscow samedi 26 octobre 2002

IDSF World Youth Standard samedi 26 octobre 2002

Finale

1  Andrei Chubarev & Veronika Vlasova Russie
2  Dmitri Krupnov & Evgenia Elfimova Russie
3  Cosimo Caramia & Antonella Decarolis Italie
4  Domen Valic & Tjasa Vulic Slovénie
5  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovénie
6  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldavie
Plus de publicités?   Devenez membre!

Semi-final

7  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Lettonie
7  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Allemagne
9  Mark Elsbury & Olga Alissievich Angleterre
10  Denys Drozdyuk & Polina Kolodizner Allemagne
11  Giuseppe Albanese & Michela Bove Italie
12  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Biélorussie

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  Roman Migunov & Elena Galagan Estonie
14  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norvège
15  Tadas Ivasauskas & Erika Marengolcaite Lituanie
16  Tom Erik Nilsen & Pia Lundanes Loewe Norvège
17  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova République Tchèque
17  Martin Køhler & Julie Thagesen Danemark
19  Igors Kravcenko & Aleksandra Kurusova Lettonie
20  Joonas Sakki & Nora Peltola Finlande
21  Michael Glikman & Milana Deitch Australie
21  Przemyslaw Juszkiewicz & Paulina Glazik Pologne
21  Sergiu Rusu & Mirona Gliga Roumanie
24  Dmytro Zimnenko & Iryna Mikhonik Ukraine

Round 2 (top 48)

25  Denis Novikov & Tatiana Lomako Biélorussie
25  Kestutuis Zaica & Iveta Kovalenkaite Lituanie
27  Erik Páli & Viktoria Pali Hongrie
27  Roman Zedan & Marian Zedan Roumanie
29  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldavie
29  Anton Kolyubayev & Ganna Lantukh Ukraine
31  Pavel Bic & Silvie Konderlova République Tchèque
32  Regis Mastroianni & Aurelie Muller France
33  Anton Domansky & Erica Ridgeway États-Unis
33  Alvaro Insua Castro & Leticia Insua Castro Espagne
33  Ilya Maleko & Kimberley Taylor Angleterre
36  Dmitri Vassilenko & Anna Borshch Canada
37  Inaki Albiol & Maria Carbonell Espagne
38  Micki Chow & Asta Sigvaldadottir Danemark
38  Marko Herceg & Ana Herceg Croatie
38  Johannes Koitz & Katrin Bretterklieber Autriche
41  Ladislav Gerenyi & Lucia Zavadova Slovaquie
42  Christoph Santner & Maria Santner Autriche
43  Michal Oleszczynski & Magdalena Kordaszewska (aka Maj) Pologne
44  Antal Szabó & Alexandra Zsuppan Hongrie
45  Remondo Goedkoop & Serena Goedkoop Pays-Bas
45  Timo Kanto & Kati Immonen Finlande
45  Roman Sipkovsky & Laura Zmajkovicova Slovaquie
48  Ludvig Jerkander & Henriette Andresen Suède

Round 1 (top 59)

49  Thomas Iraeta & Jade Geropp France
50  Danilo Forte & Adriana Di Nardi Irlande
51  Jonathan Näslund & Emelie Briding Suède
52  Rafael Holody & Agatha Hansen (aka Holody ) Canada
52  German Tepavicharov & Stela Kukonova Bulgarie
54  Matthew Blackshaw & Helen Candy Nouvelle-Zélande (Aotearoa)
54  Leonid Lerner & Ana Lerner Israel
56  Denis Pianykh & Alexandra Shut Kazakhstan
57  Marcel Oosting & Marleen Suurmeijer Pays-Bas
58  Eemonn Crafar Mulqueen & Sarah Hunter Nouvelle-Zélande (Aotearoa)
59  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}