Results from IDSF World Youth Standard Championships - IDSF World Youth Standard samedi 12 mai 2001
Voir comment advertise your product ici

IDSF World Youth Standard Championships
Autriche - Bärnbach samedi 12 mai 2001

IDSF World Youth Standard samedi 12 mai 2001

Finale

1  Marius Kriukelis & Kristina Valiunaite Lituanie
2  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Italie
3  Vaidotas Lacitis & Aurelija Griciute Lituanie
4  Evgeni Stepanov & Maria Goncharuk Russie
5  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovénie
6  Valeri Zakharov & Natalia Mitiakina Russie
Plus de publicités?   Devenez membre!

Semi-final

7  Ettore Azzarone & Giorgia Sala Italie
7  Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
9  Pavel Bic & Silvie Konderlova République Tchèque
10  Janis Kukainis & Valentina Oseledko Lettonie
11  Björn Bitsch & Stine Dalsgaard Danemark
12  Rüdiger Homm & Julia Belch Allemagne
13  Christopher Short & Joanne Clifton Angleterre

Quarter-final

14  Stasys Brilis & Juliana Sheviakova Estonie
14  Marc Christensen & Therese Holck (aka Pedersen) Danemark
16  Marcus Kautzner & Ariane Ploetz Allemagne
17  Danel Hirbaum & Karin Rooba Estonie
17  Petr Zabystrzan & Jitka Konderlova République Tchèque
19  Mark Elsbury & Kerri Ann Donaldson Angleterre
19  Yahor Maltsau & Katsiaryna Tsimafeyeva Biélorussie
21  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovénie
22  Maciej Cieszynski & Agnieszka Malinowska Pologne
23  Konstantin Slaven & Iryna Mikhonik Ukraine
24  Gustaf Lundin & Agnieszka Kazmierczak Suède
24  Regis Mastroianni & Aurelie Muller France

Round 2 (top 48)

26  Isak Halldorsson & Helga Helgadottir Islande
27  Roberts Nemiro & Dace Matisa Lettonie
28  Calin Panaite & Margarita Mantaluta Moldavie
28  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldavie
30  Michael Kulig & Simone Mayr Autriche
31  Przemyslaw Modrzynski & Natalia Piecewicz Pologne
31  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norvège
31  Roman Zedan & Marian Zedan Roumanie
34  Vadim Usovitch & Olga Petyuli Biélorussie
35  Jakub Spissky & Andrea Halkova Slovaquie
36  Patric Brunberg & Sara Wibreus Suède
36  Mark Perkovich & Sharna Burgess Australie
38  Toni Rasimus & Laura Haapaniemi Finlande
39  Zoltán Belucz & Nikolett Csikota Hongrie
39  Erik Páli & Viktoria Pali Hongrie
41  Johannes Koitz & Katrin Bretterklieber Autriche
42  Stefan Green & Helen Candy Nouvelle-Zélande (Aotearoa)
42  Yaniv Kakun & Ayala Frenkel Israel
42  Tomas Surovec & Michaela Markova Slovaquie
45  Matus Averbuch & Ekaterina Fadeeva Canada
46  Terence Cheng & Margaryta Tchouikevitch Canada
46  Christopher Finstadt & Kathrine Naden Norvège
46  Justin Moulton & Zalie Merrett Australie

Round 1 (top 62)

49  Marko Herceg & Ana Herceg Croatie
50  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
51  Emil Kontinen & Serita Nyman Finlande
52  Andrei Duca & Roxana Duca Roumanie
53  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kazakhstan
54  Dakir Akhmetov & Olga Bazyak Kazakhstan
54  Martin Franja & Ivana Kus Croatie
56  Thomas Iraeta & Jade Geropp France
57  Andre Cloete & Beata Cloete Afrique du Sud
58  Kieran Smith & Lindsey Osborne Angleterre
59  Martin Mihailov Gochev & Ivelina Kaseva Bulgarie
60  Paul Van De Riet & Sanneke Van De Riet Pays-Bas
61  Jimmy Chao & Chen Yi Hou Taiwan
61  Remondo Goedkoop & Serena Goedkoop Pays-Bas
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}