Results from Austrian Pyramid Cup 2024 - WDSF International Open Standard dimanche 25 février 2024
Voir comment advertise your product ici

Austrian Pyramid Cup 2024
Autriche - Vösendorf samedi 24 février 2024

WDSF International Open Standard dimanche 25 février 2024

Finale

1  Vadim Shurin & Anastasia Meshkova Russie
2  Yahor Boldysh & Irina Averina Biélorussie
3  Simas Seikauskas & Liucija Norusaite Lituanie
4  Ilia Rotari & Silvia Susanne Barjabin Estonie
5  Piotr Paszewski & Marta Mozdyniewicz Pologne
6  Nicolo Barbizi & Sara Ros Jakobsdottir Islande
Publicité
Plus de publicités?   Devenez membre!

Semi-final

7  Aleksey Bessonov & Sarah Sofie Barjabin Estonie
7  Lukasz Switalski & Natalia Mikolajczyk Allemagne
9  Luca Teodor Butnaru & Julia Denisa Bidica Roumanie
9  Andreas Pohl & Magdalena Weinstabl Autriche
11  Gianluca Di Melfi & Giorgia Celli Slovénie
12  Rares Banu & Catinca Banu Autriche

Quarter-final

13  Viktor Placko & Mariia Rokytska Slovaquie
14  Anton Perederij & Anastasiya Kachurina Russie
15  Domantas Balevicius & Dominyka Brantaite Lituanie
16  Sean Aranar & Ana Nualla Philippines
17  Andrejs Grinevics & Loreta Reinika Lettonie
18  Tudor Gabriel Andrei & Ami Yoshikawa Japon
19  Dominik Fus & Valéria Ziffová Terézia Autriche
20  Jakub Kazik & Katarina Hanuskova Slovaquie
21  Andreas Lepiste & Milena Zatolokine Autriche
22  Yevhenii Boichenko & Mariya Vlasenko Ukraine
22  Daniils Sitovs & Sofiya Chernikova Allemagne
24  Petr Novak & Daniela Serakova République Tchèque

Round 2 (top 36)

25  Edoardo Malavarca & Cydney Waterhouse Italie
25  Filip Popescu & Cristiana Popescu Roumanie
27  Luca Casali & Elisa Cargnelutti Italie
27  David Ljevar & Sharym Mele Croatie
27  Bogdan Petronyuk & Medvid Elizaveta Ukraine
30  Edoardo Mangoni & Carlotta Manetti Italie
31  Jürgen Tosso & Agneeta Vahtra Estonie
32  Noa Hanic & Mia Savic Croatie
33  Kevin Hegaard & Luize Ludane Lettonie
34  Zahar Shestyaêv & Dayana Postnìkova Ukraine
35  Akos Hartlein & Greta Farkas Hongrie
36  David Kovago & Bianka Tatar Hongrie

Round 1 (top 53)

37  Gian Marco Ciarabellini & Aleksandra Tomaszewska Pologne
37  Roel Findhammer & Milou Serbée Pays-Bas
37  Alexander Schernthaner & Hannah Gogg Autriche
40  Florian Sommerauer & Alisa Starodub Autriche
41  Richard Sianta & Anna Maltseva Slovaquie
42  Klaus Galler & Birgit Havlik Autriche
43  Behzad Rezai & Antonia Beck-Managetta Autriche
44  Marek Buzáš & Eliska Hrbackova République Tchèque
45  Sava Andric & Sara Jeftic Serbia
46  Thomas Bauer & Monika Markota Autriche
47  Vlad Andrei Dinu & Maria Smaranda Visan Roumanie
48  Alessandro Battaglia & Antonia-Ursula Gagic Croatie
48  Camillo Sulzer & Eva Wigger Allemagne
50  Christoph Müller & Tatjana Rohatschek Autriche
50  Fabian Netzler & Sophia Hornbacher Allemagne
52  Matthias Steininger & Martina Eisenhut Autriche
53  Eduard Minks & Alexandra Minksová République Tchèque
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}